۹ مرداد ۱۳۸۸

تظاهرات در رشت

همزمان با چهلمین روز جان باختن ندا آقاسلطان و روز گرامی داشت شهدای راه ازادی، علاوه بر تهران، در چندین شهر بزرگ کشور نیز اجتماعات اعتراضی شکل گرفت. فیلم هایی از این اجتماعات از جمله در شهرهای رشت، اصفهان و شیراز در روی شبکه ی اینترنت قرار گرفته است. سایت موج سبز ازادی گزارش هایی از اجتماعات اعتراضی در شهرستان ها را منتشر کرده است
بر اساس گزارش‌های رسیده به «موج سبز آزادی» امروز شهر رشت هم همگام با شهرهای دیگر، صحنه تظاهرات مردم در گرامیداشت راه و یاد شهدای سبز بود.
به گزارش «موج سبز آزادی»، طبق قرار قبلی عده‌ای از مردم در پارک شهر رشت حضور یافتند و خاطره شهدای راه آزادی را گرامی داشتند. در ساعت ۶.٣۰ بعدازظهر حدود ۲۰۰۰ نفر از انتهای در جنوبی پارک به سمت محوطه داخلی پارک حرکت می‌کردند و در طی مسیر داخلی پارک لحظه لحظه به این جمعیت اضافه می‌شد.
این تجمع تا ساعت ۷ در سکوت و با صلوات و شعار الله‌اکبر ادامه یافت که با حمله نیروهای لباس شخصی به خشونت کشیده شد. شاهدان عینی گفته‌اند که نیروهای لباس شخصی بیشتر تمرکزشان بر سرکوب زنان و دختران بود.
این نیروها، مسلح به انواع سلاح اعم از قمه، چاقو، دشنه، کلت و چماق بودند و مردم را مورد ضرب و جرح قرار می‌دادند. همچنین در صحنه‌هایی با موتور به داخل جمعیت حمله‌ور می‌شدند که بر اثر این حرکت چندین نفر به شدت مجروح شدند. پس از نیم ساعت درگیری و با حضور صدها نیروی گارد ویژه جمعیت از داخل پارک متفرق شد. ولی مردم متفرق شده به انبوه جمعیت در میدان گاز پیوستند و شعارهایی چون مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر روسیه سر دادند.
ساعت ٨ درگیری بین مردم ونیروها شدت گرفت و عده‌ای بازداشت و عده‌ای دیگر به شدت مجروح شدند.

اخبار روز

هیچ نظری موجود نیست: