۳۰ خرداد ۱۳۸۸

فراخوان به اقدام عاجل

پیشنهاد اخبار روز به ایرانیان خارج از کشور پس از سخنان ۲۹ خرداد خامنه ای

علی خامنه ای در نماز جمعه ۲۹ خرداد اعلام کرد به خواستهای مردم تن نخواهد داد. صرفنظر از واکنش رهبران اصلاح طلب، مردمی که در روزهای اخیر به خیابانها آمدند با تهدید خامنه ای از میدان به در نخواهند رفت. در این شرایط، بیم سرکوب گسترده می رود.
اقدام عاجل برای جلوگیری از این سناریوی سیاه، مهمترین وظیفه ایرانیان خارج از کشور است. هر چه ایرانیان و گروه های سیاسی ایرانی متحدتر و یک صداتر عمل کنند، تأثیر حرکت آنها بر افکار عمومی جهان و دولتهای خارجی بیشتر است. علاوه بر تظاهرات سراسری در شهرهای مختلف جهان که باید ادامه یابد، ضرورت فوری وجود دارد که رهبران و مسئولان گروه های سیاسی و سایر جمعیت های ایرانی صرفنظر از اختلافات خود، به اتفاق به دولت ها، سازمانهای بین المللی، رسانه ها، احزاب، نهادهای حقوق بشری و غیره مراجعه کنند، نسبت به فاجعه ای که در ایران در حال شکل گیری است هشدار دهند و اقداماتی از این قبیل را خواستار شوند:
• از دولتها خواسته شود به جمهوری اسلامی در مورد عواقب سرکوب گسترده مردم ایران هشدار دهند.
• از دولتها خواسته شود به رهبری ایران بگویند سرکوب مردم ایران، به وضع تحریمهای شدید علیه رژیم ایران خواهد انجامید.
• از دولتها خواسته شود در صورتی که رژیم ایران به خواست توقف خونریزی در ایران تن ندهد، رژیم ایران را تحریم کنند.
• به رسانه های بین المللی یاری رسانده شود که اخبار مربوط به رویدادهای ایران را منتشر کنند و سانسور وضع شده از سوی رهبری ایران را بشکنند.
• از مردم آزادیخواه سراسر جهان خواسته شود به تظاهرات جهانی علیه سرکوب در ایران بپیوندند.

اخبار روز

۳ نظر:

ناشناس گفت...

سلام . من زروان هستم دوست عماد - بلاگ نظر آباد - وضعیت نا امید کننده تر از قبل شد. اما راهپیمایی امروز ظاهرا برگزار خواهد شد. آقا خودش را خراب کرد با این فرمایشات. در ادامه گفت که مخالف این راهپیمایی است و اگر ادامه پیدا کند خواهد آمد و صریح تر صحبت خواهد کرد. گفت که این راهپیمایی ها هیچ اهرمی نیست که نظام را وادار کند کوتاه بیاید. مثل ناقوس مرگ بود شنیدن صحبت هایش. مانده ایم چه کنیم ؟

ناشناس گفت...

kharo madare harchi vatan frosh va khameneyi.ashghalhate kasif

enghelab گفت...

ایهالناس مسلمان کشی‌یکی‌از سرگرمیهای جدید برای کشورها و دولتهای مسلمان و غیره مسلمان شده. جالب اینجاست که دوستان عزیز آقای احمدی خره،چین و شوروی، قبل از شمارش آرای انتخابات به ایشون تبریک گفتند. کشور چین و شوروی یک ساعت بعد از انتخابات به آنترینژاد تبریک گفتند تو نگو اینها با هم یه قرارهایی دارند و آنهم سرگرمی هست که هر ستاشون دوست دارند و آن هم، مسلمان کشی‌. در ارومجی چین و در چچنیا شوروی و در ایران عزیز دولتها همه مشغول مسلمان کشی‌هستند.احمدی‌نژاد ممکن که خایهٔ امریکا و انگلیس را نمیمالد ولی‌ خوب خایهٔ چین و شوروی را ما چ می‌کند. هی‌نماز جمعه داد میزنم مرگ بر یهودی و صهیونیست تو نگو پولدارترین ادمهایی که شوروی را اداره میکنند یهودی هستند. هر هفته میرم نماز جمعه داد میزنم مرگ بر امریکا و مرگ بر انگلیس تو نگو مسلمان کشهای اصلی‌، چین، شوروی و همین رئیس جمهور قلابی خودمون آقای احمقی خره جنایتکار هستند.
«ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا بانفسهم»