۲۹ خرداد ۱۳۸۸

پر گوی و یاوه ساز شدی، / بی حد زبان دراز شدی


گر شعله های خشم وطن / زین بیشتر بلند شود
ترسم به روی سنگ لحد / نامت عجین به گند شود

پر گوی و یاوه ساز شدی، / بی حد زبان دراز شدی
ابرام ژاژخایی ی تو / اسباب ریشخند شود

هرجا دروغ یافته ای / درهم چو رشته بافته ای
ترسم که آنچه تافته ای / بر گردنت کمند شود

باد غرور در سر تو، / کور است چشم باور تو
پیلی که اوفتد به زمین / حاشا دگر بلند شود

بر سر کله گشاد منه، / خاک مرا به باد مده
ابر عبوس اوج - طلب / پابوس آبکند شود

بس کن خروش و همهمه را، / در خاک و خون مکش همه را
کاری مکن که خلق خدا / گریان و سوگمند شود

***

نفرین من مباد تو را / زان رو که در مقام رضا
دشمن چو دردمند شود، / خاطر مرا نژند شود

خواهی گر آتشم بزنی / یا قصد سنگسار کنی
کبریت و سنگ در کف تو / خاموش و بی گزند شود

سیمین بهبهانی
۲۵ خرداد ۱٣٨٨

۶ نظر:

ناشناس گفت...

گدا گشنه شمایید که هر چه ثروت بیشتری دارید گرسنه ترید هر چه شهوت رانی بیشتری میکنید گشنه ترید کور خوندید هیهات من اذله

ناشناس گفت...

با سلام

هنوز هم راه حل زیر می تواند بین مردم و حاکمان مصالحه ایجاد کند:

برای برون رفت از این بحران ملی ، آقای احمدی نژاد خود داوطلبانه خواستار تجدید انتخابات شود. در این صورت همه برنده خواهند بود:

خود آقای احمدی نژاد برنده اول خواهد بود- بخاطر این که حساب مردم را از رقبای انتخاباتی اش جدا کرده و چون یک قهرمان ملی، در این لحظات سخت تاریخی، مصالح عالیه ملت برایش در الویت است نه شخص خودش.

دراین صورت تنگنای تایید زودرس نتایج انتخابات از روی رهبر هم برداشته خواهد شد.

نامزدهای دیگر هم که غیر از برگزاری دوباره انتخابات خواسته دیگری ندارند.

----------------
دولت باید بداند که با وضعیت ایجاد شده، به این سادگی ها نمی توان بر مردم حکومت کرد. آقای احمدی نژاد کلید رهایی از بحران اکنون در دست شماست و مادر دلخسته وطن به فداکاری جنابعالی نیازمند است!

ناشناس گفت...

... و ادامه راه

یاران سلام بر شما

خب از کسی که حداقل بیست سال است از جنایتکاران حرفه ای حمایت می کند، نباید هم بیشتر از آن چه در نماز جمعه امروز گفت توقع داشت. سال هاست عده ای با قمه و ساطور و پنجه بکش و کارد و کابل و ... روز روشن و در مقابل چشم مسئولین نظام در خیابان ها و دانشگاه ها زن و بچه و پیر و جوان را لت و پار می کنند، اما از به اصطلاح این رهبر کشور هیچ واکنشی نشان داده نمی شود.

انگار نه انگار این کشور دادستانی دارد و سیستم قضایی. یک سیستم "قصابی" به تمام معنا؛ برای حفظ رژیمی که تئوریسین های آن شرمی ندارند، براحتی و علنی و صریح، بگویند ادامه حیات شان بر "نصرت بالرعب" است. نصرت بالرعبی که نوزاد به دنیا نیامده را در شکم مادرش می درد و از روی جنازه هر دو با موتور سیکلت رد می شود.

این ها اینند که هستند. ارمغانی جز ظلمت و نکبت و کینه ندارند. اما ما در مقابل چه داریم: نور و برکت و عشق...

ما چیزی جز "صلح" و آرامش نمی خواهیم و این جز با "آزادی" میسر نیست و لازمه رسیدن به آزادی، "عشق" است!

با عشق، آزاد می شویم و به صلح می رسیم. حال هم از نظر فردی و هم از منظر اجتماعی و سیاسی. هم خود را می سازیم و هم جامعه خود را. این جا عجله و بیقراری راهی ندارد. سفری است که خود مقصد هم می باشد. در طول مسیر رشد می کنیم... با یاران همراه در می آزیم... عشق می ورزیم... به دیگران کمک می کنیم... شانه مان تکیه گاه یاران خواهد بود به وقت نیاز آن ها... در محله ها به همسایه های خود دست یاری می دهیم... به ضعف های خود پی می بریم ... بر دانش خود می افزاییم... نهادهای مدنی را تقویت می کنیم...

و این گونه است که ما از آن ها متمایز می شویم... نبرد با ظلمت و پلیدی یک رویارویی همه جانبه می شود... و آن گاه دیگر جایی برای حضور دیو و دیو صفتان نمی ماند. خیلی از آن ها هم به ما خواهند پیوست و سران پلیدشان هم چون این "آقا" و مصباح به زباله دانی تاریخ خواهند پیوست، چون ضحاک و نرون و هیتلر و موسولینی و دیگر جنایتکارن تاریخ!

خب می بینیم که با این دیدگاه و رویکرد بی شک پیروزی از آن ماست. هم به لحاظ فردی و هم اجتماعی و سیاسی.

همه ابزارهای مسالمت آمیز را بکار می گیریم. از تظاهرات گرفته تا اعتصاب... تا رساندن صدای خود به صلح دوستان جهان... سازماندهی و کنترل... ارتقا دانش مبارزه ... و استفاده از همه ابزارهای مدرن!

سفر طولانی است ... اما جایی که سفر را خود مقصد بدانیم، همه چیز عوض خواهد شد... هر روز به هدفی می رسیم که این خود چون موتور محرکه ای ما را به پیش می راند در جهت رسیدن به مقصد نهایی. اینجا دیگر یاس و ناامیدی به سراغ ما نخواهد آمد.

با عشق آزاد می شویم و به صلح می رسیم...

عشق-آزادی-صلح

ناشناس گفت...

روسیه- مسکو- آقای کدیور و دیگر روشنفکران ایران آنچنان هوشیار نیستند و ریشه ای کار نمی کنند و اگر مراقب نباشند و موسوی کنار برود ایران برای سالها خواهد مرد - جلسه بسیار مهم ومحرمانه محسنی اژه ای با روسها در مسکو
و پیامی که روسها به خامنه ای دادند هر طور شده باید به احمدی نژاد کمک کنی و طرف احمد نژاد باشی -حتا با ناله و تهدید و هر روشی که می دانی جواب می دهد-
ما (روسها)از احمدی نژاد حمایت می کنیم- شما هم جناب خامنه ای از ایشان حمایت کن(و گرنه اسرار خامنه ای را فاش می کنند)
ایران به دوره محمد علی شاه برگشت- و مستعمره غیر مستقیم روسیه گردیده است که از استعمار مستقیم بسیار خطر ناک تر است
---------------------------------------------------------------------
صحت و سلامت مدرک دکترای کردان(وزیر کشور بسیجی آقای محمود سبورجیان) مانند صحت و سلامت انتخابات(وزیر کشور محصولی ) است-امروز همه باید به نجات ایران از دست احمدی نژاد -نوچه روسها کمک کنیم
روسها کاملا در وزارت اطلاعات و سپاه و بیت رهبری و حوزه علمیه نفوذ کرده اند و ایران در دست و بازیچه مطلوب آنها شده و آیا به این راحتی ول می کنند
چرا از نقش روسیه این روز ها و در گذشته چیزی نمی نویسید
اینکه رهبر اینقدر به انگلیس و آمریکا و اروپا گیر می دهد و دشمن دشمن می کند آیا این حرف روسها نیست که تو دهن رهبر و احمدی نژاد می گذارنددشمن واقعی مردم ایران غرب است یا روسیه؟روسها با کره شمالی چه کردند و غرب و آمریکا با کره جنوبی؟
روسها همیشه تاریخ دشمن ایران بودند و چشم طمع به آب و خاک ما
و امروز محمدعلی شاه را در خامنه ای و احمدی نژاد (سبورجیان-پاکستانی الاصل)می بینند)-روسها بی رحم ترین حکومت دنیا را دارند و می خواهند از طریق کشورهایی مانند ایران که هم پول نفت دارد و هم فکر (بدون اینکه خودشان هزینه کنند)غرب را از پا در بیاورند(روسها به ایران احمدی نژادی احتیاج دارند و به ایرانی ها منت هم می گذارند)-چرا ایرانی ها نمی فهمند و بزرگان ایران نمی بیند-آقای کدیور –و دیگر روشنفکران هم اصل را ول کردند دنبال فرع اند
میر حسین موسوی به حمایت ویژه نیاز دارد

ناشناس گفت...

گدا گشنه تو هستی که به خاطر دو قرون مردم وطن خودت رو می فروشی!! طرفدارای دولت تقلبی شما مگه کیا هستن؟! یه مست بسیجی بی غیرت و آدمکش و یه مشت زن خیابونی!! از ترست اسمت رو هم نگفتی بدبخت!! می دونم که همه تون عین سگ ترسیدین با اون رهبر دیکتاتورتون!!

Roodabeh Sepasi گفت...

تا کی‌ فکر میکنی‌ بتونی‌ زیر دروغ‌های هزار لای این افریت انسان نما پنهان بشی‌، فکر میکنی‌ مردم نمیشناسنت، تو رو ، زنت، مادرت، بچه‌هات همه رو میشناسند، اینکه حالا حالا‌ها بهت کاری ندارند، از بخت بلندت نیست ها! از اینه که مردم ناموس دارند، و حاضر نیستند گونه دنیا و اخرتشون رو با کشتن تو بی‌ غیرت حروم خور که دستت به هزاران گناه آلوده است، بفروشند، میدونی‌ چی‌ درو کردی؟؟؟؟

نفرین هزاران سال واسه خانواده، بچه و تبرت!!! از الان آماده بیداد آسمان باش، به خدا نزدیکه، روز محشر که میگن همینه، خدا تو تمام قرانش کنایه از همچنین روز‌هایی‌ داره، که شما فرصت تالاب‌ها فکر می‌کنین تا اون روز‌ها خیلی‌ راهه!!! دیدی؟ شب بخوابی صبح پاشی میبینی‌ هکومر عوض شد، حالا تو موندی اوو یه خانواده که تو در و همسایه آبرو نداره، بچه شون با بچه‌هات بعضی‌ نمیکنند، عروسیشون دأوتت نمیکنند، تو خیابون بهت تف میندازند، باز هم می‌خوای بگم؟؟؟ می‌خوای بگم که حتا میمکنه اونهأی که بچه شون به دست تو و عوامل تو کشته شده، ممکنه خانوادت رو تو یه کوچه خلوت گیر بیارند و با زجر بکشند؟ آخه نامسلمان، این کاری که میکنی‌، اسمش جنیته، کی‌ می‌خوای بفهمی؟